‘Buď změnou, kterou chceš vidět ve světě.’ Věta, která se mnou rezonuje pokaždé, když si jí v hlavě sama pro sebe zopakuji. Nezáleží na tom kdo jsme, kde se teď právě nacházíme, kolik máme zrovna peněz na účtě, ale ze srdce věřím v to, že pokud máme jasnou vizi, je možné vše.

Má cesta k józe a jógovému studiu přímočará nebyla. Ale tak nějak jsem v hloubě duše vždycky věděla, že okolo 30. roku života začnu konečně žít svůj vysněný život. Dokonce jsem si to zhruba ve svých 14-ti letech přečetla v jedné chytré knize. Vidím to jako dnes, stálo tam, že okolo třiceti se začnu cítit opravdu dobře. Neumím to vysvětlit, ale znělo to jako bych si něco musela zopakovat a možná to něco konečně dokončit.. No a tak se taky děje.

Ale abych nepřeskakovala, začnu od začátku. Jako hodně malé dítě jsem zažívala nemalé bolesti celého těla, konkrétně kloubů, zejména v nohou. Lékaři mi diagnostikovali dědičné revmatické onemocnění a onemocnění štítné žlázy s celkem vtipným názvem Hashimotova struma. Dostala jsem silné léky a zákaz veškerého sportování včetně běhání. Ale díky své mamince, která se naštěstí nenechala uchlácholit rezignujícími slovy lékařů jsem podstoupila bezpočet sezení s kartářkami, přírodními léčitelkami, kdy jedno z nich mi věřte nevěřte, k velké nevíře lékařů, pomohlo od bolesti jednou provždy.

Od té doby jsem začala pravidelně běhat, což už přiznávám dnes tak pravidelné není.. Začala jsem lyžovat, tancovat, a zkrátka dohánět vše, co jsem měla do té doby zakázáno. Mé tělo bylo ale extrémně ztuhlé a po větší fyzické námaze hodně bolavé. Takže jsem hledala alternativy a vlastně jen díky náhodě jsem se dostala k józe. Moje úplně poprvé s jógou bylo v rámci fitness centra na Power józe, kdy jsem ještě józe moc neholdovala. Větší WAU efekt na mě měla hodina Bikram jógy, které jsem ale naopak zcela propadla a později ji i sama jako lektor vedla. Asi nejvíc mě na tom celém bavil ten pocit sebezničení, kdy máte po lekci pocit, že jste v sále společně s potem nechali i veškeré starosti a strasti. Chtěla jsem ale vědět víc, a tak jsem se rozhodla pro Hot Yoga Teacher Training, na který jsem v létě 2015 odjela do Amsterdamu.

na pokračování