Lekce

Za léta naší jógové praxe jsme přišli na to, že je zcela přirozené, že se naše energie doslova ze dne na den mění. Zejména my ženy jsme cyklické. V nabídce našich otevřených lekcí, tak najdete nejen dynamické lekce, ale i ty poklidné.
'Pružná páteř = zdravá páteř' Páteř tvoří asi třetinu výšky našeho těla. Je jejím nosným pilířem. Zajišťuje pohyb trupu i končetin, proto musí být pohyblivá a zároveň i pevná. Páteř je spjatá s duševními stavy a náladami. Na józe pro zdravá záda se zaměříme zejména na stabilizační prvky. Cílem této lekce je zlepšit pružnost a ohebnost páteře, napravit držení těla a ulevit od bolesti zad. Na lekci můžete očekávat hodně rolování, rotací, úklonů a jemných záklonů. Vedle zad se budeme věnovat i kyčelním kloubům, chodidlům a nezapomeneme ani na prsty na rukou a na nohou. Lekce Yogy pro zdravá záda je tady pro vás, aby vás napřímila a nastolila rovnováhu ve vašem těle.
Yoga pro zdravá záda
Ať už hledáte v józe cokoliv, harmonické spojení dynamické Vinjásy a restorativních pozic utváří dokonalou symfonii pro naše tělo i mysl. Dynamická flow rozproudí naši vnitřní jangovou energii, akční systém (sympatikus) a dopomůže nám k prohřátí svalů a posílení nás samotných. Plynule na ni navážeme opačným principem, a to restorativní jógou, která nám pomáhá aktivovat parasympatický nervový systém (parasympatikus), který neovládáme vůlí a který udržuje automatické funkce našich orgánů a cév - zpomaluje srdeční činnost, zvyšuje činnost zažívacího ústrojí a dokonce i ovlivňuje dýchací proces. Její provádění je pomalejší, v pozicích setrváme i několik minut..
Vinyasa Restorative Yoga
Šedesátiminutová ranní lekce na které se postupně spojíme sami se sebou, rozdýcháme, pozdravíme slunce a probudíme své tělo i mysl. Ha - tha znamená slunce a měsíc tedy propojení dvou protichůdných elementů. Stejně jako Hatha flow. Propojení krás hatha jógy a její setrvání v dynamických pozicích a vytvoření prostoru pro to zpomalit a zároveň posilnit a flow (vinyasa) jógy, kdy se ásany střídají rytmicky v souladu s dechem. Od jemných pozic se dostaneme k náročnějším i balančních. Vnitřní klid i sílu si odneseme z jógové praxe přímo do našeho běžného života i mimo podložku. Po ranní lekci vás zpátky přivítá vůně čerstvé kávy i bylinkového čaje.. protože v józe platí "No coffee, no prana."
Ranní Hatha Flow Yoga
Ashtanga Vinyasa jóga je dynamický druh jógy, který čerpá nejen z tradiční ucelené sestavy ásan, ale zároveň se dotýká volného pohybu v propojení s vědomým dechem. Na lekci Ashtanga Vinyasy pracujeme s celým tělem komplexně. Protáhneme každou část našeho těla a najdeme jeho ztracenou sílu a pružnost. Prodloužené lekce probíhají 75 minut, takže zvládneme jak intenzivní ásanovou praxi tak následnou hlubokou relaxaci. Lekce jsou vedeny postupně krok za krokem s asistencí lektora a hlavně bez bolesti s ohledem na fyzické dispozice každého studenta. Lekce jsou vhodné pro všechny, co se chtějí ponořit hlouběji do své jógové praxe.
Ashtanga Vinyasa Yoga
Lekce vychází z principu společného plynutí pohybu a dechu. Spíše než výkonnostní element jsou při ní zdůrazňovány možnosti vlastního těla a správnost provedení pozic z hlediska principů zdravého pohybu. Relativně krátké výdrže v pozicích umožňují zařadit do lekce více ásan a rozhýbat a procvičit tělo ze všech úhlů. Na lekci se zaměříme na postupné budování flexibility jako kompenzaci k sedavému stylu života. Pozornost směřovaná k našemu tělu a dechu omezuje negativní vliv stresu na nás a z lekce tak dělá účinný prostředek pro zlepšování schopnosti propriocepce. Vinyasa Yoga je tady pro vás uprostřed pracovního týdne, aby vám pomohla na chvíli přibrzdit a nabrat nový dech.
Vinyasa Yoga
Ať už je Vám 20, 30 nebo 50 let, všichni bez rozdílu stárneme již od prvního dne, kdy jsme se narodili. Pohyb jako takový nás udržuje fyzicky i mentálně mladými, a čím starší jsme, tím více ho potřebujeme. Pravidelným pohybem můžeme snížit riziko zdravotních komplikací a již vzniklé nemoci příznivě ovlivnit. Vhodně strukturovaná pohybová aktivita mezi kterou se jóga bezpochyby řadí, jednoznačně zpomaluje tempo stárnutí a zvyšuje kvalitu života. Lekce dopolední jógy jsou určené všem, co chtějí svému tělu dát prostor na to se znovu plně nadechnout a na chvíli zvolnit uprostřed pracovních povinností. Na lekcích se příjemně protáhneme, posílíme tělo i ducha. Lekce budou jemné, ale vydatné co se prožitku týče.
Dopolední Yoga
Začněte svůj volný čas správně, a to společně s jógou. Ranní lekce jsou přínosem po celý zbytek vašeho dne. Pozitivně vás naladí, usměrní myšlenky a lépe vás připraví na dobu odpočinku, během které chceme být co nejvíce přítomni. Jen tak si dokážeme život užít opravdu naplno. Jóga nás učí se na chvíli zastavit a pouze pozorovat svět okolo nás, bez předsudků a přílišných očekávání. Na sobotních ranních lekcích si užijeme sladkou volnost pohybu v kombinaci s důrazem na pravidelný dech. Spojíme tak příjemné s užitečným. Vaše tělo a mysl budou chrochtat blahem.. protože ještě nikdo nikdy neřekl "Lituji, že jsem dnes šel na jógu“. Přijďte načerpat energii po pracovním týdnu a odneste si z lekce příjemný pocit klidu a pohody.
Sobotní Ranní Yoga
Na ranní józe vás čeká jemný start do nového dne. Nejprve společně přivítáme slunce. Poté se postupně protáhneme a uvolníme pomocí jemné sekvence sestavené tak, abychom plní energie a elánu vyrazili z podložky rovnou do nového dne. Těšit se můžete na pozdravy slunci, dynamické, ale i statické a balanční ásany budující naši koncentraci, pozice na zapojení hlubokého stabilizačního systému a na závěrečnou relaxaci. Po ranní lekci vás zpátky přivítá vůně čerstvé kávy (bylinkový čaj).. protože v józe platí "No coffee, no prana."
Ranní Yoga
Yoga Flow Therapy je jógová lekce, která vychází z dynamické Vinyasa jógy a je obohacená o prvky terapie. Udržuje si vinjásovou plynulost a důraz na dech, ale je o něco jemnější a pomalejší. Velkou pozornost věnujeme optimálnímu nastavení těla v jednotlivých pozicích z pohledu funkčnosti a anatomie těla. V tom je lekce ‘terapeutická’, protože se budeme snažit tělo nastavit do takové pozice, která pro něj bude terapií (léčbou). Dech bude dobře proudit, tělo se bude protahovat a posilovat zároveň a mysl se zklidní. Na lekci je dostatek času pozici nastavit a prozkoumat, ale díky plynulosti dechu lekce neztratí své flow. Protože každý občas potřebujeme trochu té terapie v životě..
Yoga Flow Therapy
Yin jóga se soustředí na zjemnění, odevzdání a přijetí. Přináší uvolnění na fyzické úrovni a zároveň otevírá možnost k vnitřní očistě a harmonii. Zaměřuje se na jinové části našeho těla - kosti, klouby, vazy a fascie (obaly našich svalů). V průběhu lekce zaujmeme bezpečné a vyvážené pozice, které za pomocí pomůcek budeme držet po dobu několika minut. Tento čas nám pomáhá tělo uvolnit, protáhnout, otevřít a zároveň v těle znovu rozproudit energii v oblasti, na kterou se daná pozice zaměřuje. V průběhu praxe Yin jógy zároveň zkoumáme své hranice. Zůstat nehybní v pozicích po dobu několika minut může být někdy náročné, nejen pro tělo ale i naši mysl. Získejte díky Yin józe větší a trvalejší rozsah pohybu, bez nutnosti podávat výkony.
Yin Yoga
Pojďme na chvíli zpomalit a vrátit sami k sobě. Podvečerní lekce je zaměřená na zklidnění zahlcené mysli uprostřed týdne. Společně se uzemníme pomocí pránájámických technik a následně propojíme dech s pohybem v naší oblíbené Vinyasa Flow. V ásánách budeme klást důraz na jejich správné provedení, vždy s respektem ke svému individuálnímu Já. Na závěr si vychutnáme prodlouženou relaxaci v šavásáně, ve které uvolníme (nejen) naše tělo. Každou lekcí obohatíme praxi o něco nového. Z podložky odejdeme pozitivně nalazení a dokonale uvolnění pro nadcházející čas večera.
Podvečerní Vinyasa Yoga
Jak lépe začít ráno než jógou? Během společné praxe na podložce se postupně naladíme na náš dech, vědomým pohybem pomalu vlijeme do našeho těla novou energii, pozdravíme slunce a pomocí jemné flow, ale i dynamičtějších přechodů mezi jednotlivými pozicemi, tuto energii rozdmýcháme. Závěrečná relaxace jen zpečetí celou naši praxi do jednoho celku. Z podložky budeme odcházet připraveni čelit výzvám nového dne. Po ranní lekci vás zpátky přivítá vůně čerstvé kávy i bylinkového čaje.. protože v józe platí "No coffee, no prana."
Páteční Ranní Vinyasa Yoga
Yinjása pojí dohromady dva odlišné styly učení - Jin jógu a Vinjása Flow. Začneme v poklidných jinových pozicích a postupně budeme přecházet k těm dynamičtějším, jangovým, tedy k Vinjáse. Proč? Z anatomického hlediska se fascie, pojivová tkáň a celkově veškeré obaly okolo našich svalů i kostí uvolní bezpečněji a hlouběji nejsou-li předem zahřáté. Před i během praktikování Jin jógy bychom měli pít více čisté vody, abychom pomohli fasciím k jejich snazšímu uvolnění. Naopak v dynamické Vinjáse pít nechceme, abychom neuhasili náš vnitřní oheň ágní, na kterém během jejího praktikování usilovně pracujeme. Na lekci Yinjásy cílíme jak na stabilní složku, tak i tu dynamickou, díky čemuž docílíme pocitu harmonie na těle i na duši.
Yinjása
Lekce restorativní jógy jsou balzámem pro tělo i duši. Žijeme rychle, efektivně, sbíráme zážitky. Kolik z nás ale doopravdy odpočívá? Nicnedělání je vnímáno jako synonymum zahálky a lenosti. Avšak hluboký odpočinek má obrovský terapeutický potenciál a většině z nás zoufale chybí. Pomalé tempo a pasivní setrvání v pozicích napomáhají zklidnit naši nervovou soustavu a zaměřit pozornost dovnitř. Hluboký a vědomý dech je našim průvodcem. To vše nás učí zpomalit, soustředit se na signály našeho těla a na přítomnost. Restorativní jóga je skvělá při rekonvalescenci po zranění či nemoci, ke zmírnění následků stresového období a je vhodným doplňkem jakéhokoliv dynamického pohybu. Na vlastní kůži zažijte, že méně je více.
Restorativní Yoga
Prodloužená nedělní lekce čakra jógy je plná krátkého povídaní a ásan zaměřených na rozproudění jemnohmotné energie v jednotlivých čakrách. Budeme se různě skroucet, uzlit, zaklánět, předklánět, balancovat. Každá lekce bude jiná a s trochou představivosti i barevná. Uvolňující šavásana a zpěv bídža manter budou sladkou tečkou na závěr. Zakončete víkend návratem na podložku a pozvolna se tak připravte na svůj další úspěšný týden.
Nedělní Chakra Yoga
"Protože ráno dělá den." Šedesátiminutová ranní lekce na které se postupně rozdýcháme, pozdravíme slunce a probudíme své tělo i mysl. Za pomocí plynule na sebe navazujících ásan se rozehřejeme a budeme zkoumat možnosti daného dne. Od jemných pozic se dostaneme k těm náročnějším a balančním, někdy třeba i na rukou. Vnitřní klid a sílu si poneseme z jógové praxe rovnou do našeho běžného života mimo podložku. Po ranní lekci vás zpátky přivítá vůně čerstvé kávy i bylinkového čaje.. protože v józe platí "No coffee, no prana."
Ranní Vinyasa Yoga
Najdete nás na adrese Nádražní 1248/16, Ostrava 702 00. V případě dotazů nám volejte na +420 739 676 898 nebo pište na yoga@doyoga.cz.

© 2024 – Web, UX & marketing vytvořil Adam Pražan.

crosschevron-down
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram