Škola jógy

Chcete se stát učitelem jógy? Hledáte změnu nebo bližší nahlédnutí do světa jógy? Není náhodou, že jste našli zrovna DO YOGA school. Vše se děje z nějakého důvodu. Ať už máte v úmyslu prohloubit svou praxi nebo se stát učitelem jógy, jsme si jistí, že náš kurz bude pro vás nezapomenutelným zážitkem. Připojte se k našemu lektorskému kurzu učitele jógy se zaměřením na Vinjása Flow a Jin jógu.
Pro koho je kurz vhodný?
Kurz je vhodný pro všechny ty, kteří s jógou teprve začínají a chtějí se o ní dozvědět více a zároveň i ty, kteří jógu pravidelně praktikují a chtějí svou praxi posunout dále. Kurz je vhodný i pro lektory, kteří se chtějí stát certifikovaným učitelem jógy. Pakliže se dlouhodobě věnujete sportu a hledáte změnu či si chcete jen rozšířit své znalosti a dovednosti, tak je kurz vhodný i pro vás.

„V JÓZE NEVYUŽÍVÁME TĚLO, ABYCHOM SE DOSTALI DO ÁSANY, VYUŽÍVÁME ÁSANU, ABYCHOM SE DOSTALI DO NAŠEHO TĚLA.“

BERNIE CLARK
Proč zvolit DO YOGA school?
DO YOGA school je certifikovaná škola pro budoucí jógové učitele a ty, kteří se chtějí o józe dozvědět víc. Naše škola má akreditaci č: MŠMT-31340/2022-2 udělenou Ministerstvem školství a současně certifikaci celosvětově uznávanou organizací Yoga Alliance.
Výukový program je stanoven na celkem 200h rozdělených do 10 prodloužených víkendů. Kurz je zaměřen na dva druhy jógy – Vinjása Flow a Jin jógu, které znázorňují dvě opačné a zároveň doplňující se energie. Zaměříme se na klíčové koncepty filozofie, anatomie, praxe i výuky jógy a její propojení na úrovni fyzické, duševní i duchovní.
Veškerá učení budou teoreticky vysvětleny a prakticky odzkoušeny v takovém rozsahu, abyste z kurzu odcházeli sebejistí a připraveni na vlastní cestu jógy. Jednomu z vás nabídneme i místo jógového učitele v našem studiu jógy v samém srdci Ostravy.
Obsah kurzu
Historie a filozofie
Porozumíte významu jógy a její filozofii. Projdeme si celou její historii a vývoj až do současnosti.
Anatomie
Dozvíte se o klíčových systémech těla a o tom, jak vaše jógová praxe ovlivňuje jejich fungování. Základní znalosti anatomie vám umožní bezpečně učit a dozvědět se více o svém vlastním těle.
Vinjása flow
Projdeme si ásany a sekvence, které společně vytváří jógovou lekci Vinjásy. Získáte pochopení správného provedení jógových pozic a jejich zdravotních přínosů.
Jin jóga
Jin jóga má mnoho metodických a teoretických celků, které je potřeba pro výuku znát. Naučíte se pozice jin jógy a jejich variace i s ohledem na systém meridiánů z pohledu tradiční čínské medicíny.
Metodika výuky
Seznámíte se s různými metodami vedení a sestavování lekce. Naučíte se používat svůj hlas, popisování jednotlivých pozic, navádění do pozic a přechodů mezi nimi.
Asistence v pozicích
Prakticky si vyzkoušíte a naučíte se, jak bezpečně a správně aplikovat asistence při lekcích jógy.
Ajurvéda
Seznámíte se se základy ajurvédy, s dóšami, rolí samotných dóš a ajurvédskými principy v našem životě i na podložce.
Nástroje pro praxi
Dosáhnete praktického i teoretického přehledu o jógových tématech jako je pránájáma, bandhy, meditace, mantry, mudry, očistné techniky a další.
Business a jóga
Po úspěšném absolvování lektorského kurzu často tápeme co dál. Předáme vám cenné rady a tipy, jak z učitele jógy vytvořit plnohodnotné zaměstnání.
Další styly jógy
Pro nalezení vlastní ideální praxe na podložce vám okrajově představíme i další dva druhy jógy – Aštanga jógu a Hatha jógu.
Jak bude vypadat váš den?
Pátek
Sobota
Neděle
16:30 – 18:00 | Teoretická část: Historie a Filozofie jógy
18:00 – 19:30 | Filozofický okruh: Základní pojmy, Osmi stupňová jóga
19:30 – 20:30 | Ásanová praxe: Řízená praxe
10:00 – 12:30 | Přednáška: Nástroje v praxi
12:30 – 13:30 | Oběd
13:30 – 15:30 | Přednáška: Historie a filizofie
15:30 – 17:00 | Rozbor ásan
17:00 – 17:30 | Večeře
17:30 – 18:00 | Řízená pránájama
18:00 – 19:30 | Ásanová praxe
07:30 – 08:00 | Meditace: Řízená praxe
08:00 – 09:30 | Ranní ásanová praxe: Řízená praxe
09:30 – 10:00 | Snídaně
10:00 – 12:30 | Metodika výuky: Teorie Vinyasy, Sekvencování, Asistence
12:30 – 14:00 | Oběd
14:00 – 16:00 | Anatomie: Základy anatomie, Muskuloskeletární systém
16:00 – 17:30 | Ásanová praxe: Řízená praxe
Kdo kurz povede?
Magdaléna Štarhová
Hlavní lektor  |  RYT 500 & E-RYT 200
Magdaléna je spoluzakladatelkou a hlavní učitelkou DO YOGA school. Současně je i majitelkou ostravského studia DO YOGA. S jógou začala v roce 2013, kdy prošla praxí hned několika druhy jógy přes Bikram, Hathu, Vinjásu až po jemnou Jin jógu. Absolvovala jógové kurzy v zahraničí a její osobní praxi ovlivnila účast na nemalém počtu workshopů a seminářů s významnými českými, ale i zahraničními lektory. Magdaléna prostřednictvím jógy našla zklidnění, které se snaží dál předávat ostatním na svých pravidelných lekcích. V rámci lektorského kurzu bude Magdaléna vyučovat metodiku výuky Vinjása jógy včetně sekvencování, asistencí v pozicích, meditaci a v neposlední řadě i jóga business.
Tereza Loduhová
Hlavní lektor  |  RYT 500 & E-RYT 200
Tereza je spoluzakladatelkou a hlavní učitelkou DO YOGA school. S jógou začala na vysoké škole a má za sebou řadu absolvovaných kurzů v zahraničí i doma zaměřených na Vinjásu, Hathu a Jin jógu. Za velkou životní zkušenost považuje měsíční studium jógy na Bali, které odstartovalo její vášeň ke studiu jógové historie a filozofie, které se věnuje již několik let. Tereza věří, že jóga může změnit život a proto svou práci učitelky jógy považuje za možnost ukázat tuto životní změnu i ostatním. V lektorském kurzu bude vyučovat především historii a filozofii jógy, asistence, dechové techniky a metodiku výuky Jin jógy.
Lenka Mináriková
Lektor
Lenka je vášnivou odbornicí na anatomii a vše, co souvisí s lidskou fyziologií a neurovědou. Během kurzu vás provede propojením anatomie, fyziologie, biomechaniky v kombinaci s jógou.
Tereza Binarová
Lektor
Tereza má za sebou nespočet hodin praxe a asistencí na mysore lekcích a v DO YOGA studiu vede pravidelné lekce Aštanga jógy. Na kurzu vám Tereza představí teoretickou, ale i praktickou stránku Aštanga jógy.
Renata Švidrnochová
Lektor
Renata ctí tradiční jógu, kterou studovala na místě, kde se jóga zrodila, v Indii. Na lektorském kurzu vás Renata provede tradiční Hatha jógou, zpěvem manter a základy očistných technik.
Anna Knollová
Lektor
Anna má pohyb v těle od malička. Profesionálně se věnuje baletu, který prokládá pravidelnou jógovou praxí. Anička vás provede rozborem ásan, sestavou typizovaných lekcí a samotnou praxí na podložce.
Tereza Misařová
Lektor
Ajurvéda česky, web o zdravém životním stylu patří Tereze, která se věnuje klasické, starodávné medicíně, ale i té, která patří do 21. století. Tereza vás provede Ajurvédou a ukáže vám, jak ji zařadit jednoduše a prakticky do svého života.
Termíny kurzu
Začínáme v září 2024 a končíme v lednu 2025. Kurz probíhá v těchto termínech.
1. víkend 
6. - 8.9.2024
2. víkend
20. - 22.9.2024
3. víkend
4. - 6.10. 2024
4. víkend
18. - 20.10.2024
5. víkend
1. - 3.11.2024
6. víkend
15. - 17.11.2024
7. víkend
29.11. - 1.12.2024
8. víkend
13. - 15.12.2024
9. víkend
3. - 5.1.2025
10. víkend
17. - 19.1.2025
Změna termínů vyhrazena.
Early bird
32 900,-
cena je platná do 1.8.2024
Plná cena
34 900,-
Časté dotazy
Lektorský kurz je pro vás vhodný, pokud se o jógu zajímáte, pokud ji praktikujete, ale i pokud se s ní chystáte teprve začít. Pro účast na lektorském kurzu není podstatné chtít se stát učitelem jógy. Na lektorském kurzu jógy se naučíte pevné jógové základy a postupně se z vás, jogína začátečníka, stane jogín pokročilý s vlastní ásanovou praxí a nepřeberným množstvím informací o józe.
Doporučujeme mít pravidelnou praxi na podložce, než se lektorského kurzu zúčastníte. Ovšem není to povinností, ale výhodou. Na lektorském kurzu jógy vás provedeme od základních pozic až k těm pokročilejším krok po kroku. Na konci lektorského kurzu jógy budete schopni praktikovat jógu zcela samostatně.
Jóga není pouze o fyzickém cvičení, a to je ta hlavní věc, kterou bychom vám v rámci kurzu rádi předali. Naše škola si zakládá na rozvíjení osobnosti lektora, na nalezení jeho vnitřního hlasu a intuice, kterou vnese do svých lekcí. Naučíme vás základy metodiky výuky, na kterých budete sami dále stavět. Jógovou školou vaše cesta teprve začíná.
Cílem lektorského kurzu jógy je vás dokonale připravit na novou a vzrušující cestu lektora jógy. Po dokončení kurzu začíná nová kapitola ve vašem životě. Jóga se stane vaší každodenní součástí. Budete objevovat nejen nový svět pro sebe, ale zároveň budete schopni předávat své nabité zkušenosti dále, vašim studentům. Náš lektorský kurz vám dodá potřebné sebevědomí a obecný přehled, jaký by každý lektor jógy měl na začátku své lektorské kariéry mít.
Lektorské tréninky probíhající o víkendech mají hned několik výhod. Jednou z nich jsou ušetřené peníze. Oproti kurzům, které probíhají po dobu 4 - 5 týdnů v kuse máte výhodu toho, že si nemusíte brát neplacenou dovolenou. Současně nemusíte v podstatě platit dva nájmy, jeden doma a druhý na místě, kde se lektorský kurz koná. Nalijme si čistého vína, delší dovolenou a čas bez rodiny si nemůže dovolit každý. Na kurzu víkendového typu navíc získáte odstup od všech informací, které si po dobu víkendů sdělíme a postupně je tak lépe vstřebáte a zařadíte do své rutiny.
Lektorský trénink vás naučí, jak praktikovat ásanovou praxi na podložce bezpečně a efektivně. Naučíte se, jak smysluplně poskládat lekce tak, aby dávaly smysl vám i vašim studentům. Díky jednoduchým pravidlům a pevným základům, které vám na kurzu předáme, budete posouvat i vaši vlastní praxi na podložce dále. Čeká vás obsáhlá jógová teorie, jógová historie a filozofie, anatomie a fyziologie, rozbor správné techniky ásan, metodika výuky, sekvencování, ajurvéda, pránájáma, meditace, nespočet hodin ásanové praxe a v neposlední řadě také business jóga. Vše bude teoreticky vysvětleno a prakticky odzkoušeno v takovém rozsahu, abyste z kurzu odcházeli sebejistí a připraveni na vlastní cestu jógy.
Každý den bude jiný, unikátní a vždy vám něco nového přinese. Páteční odpoledne započneme teorií a ukončíme jemnou Jinovou praxí. Sobotní den zahájíme o něco později, a to až po snídani, teoretickou částí, proloženou obědem. Sobotní den pak zakončíme pránájámou a ásanovou praxí. V neděli se naopak potkáme už v brzkých ranních hodinách. Den začneme půlhodinovou pránájámou nebo meditací a poté devadesátiminutovou společnou praxí. Poté se uchýlíme ke snídani, po které budeme v následných dvou a půl hodinách pokračovat teoretickou částí zaměřenou vždy na jiné téma podle předem daných témat daného víkendu. Po obědě nás čekají další tři a půl hodiny teoretické, ale i praktické výuky. Dohromady tak strávíte 20 hodin výukou na kurzu během jednoho prodlouženého víkendu. V rámci výuky jsou vyhrazeny i menší pauzy v rámci celého dne.
Vinjása Flow je mladší styl dynamické jógy pocházející původem z Aštanga jógy. Je to systém jógy založený na plynulém propojování dechu a jógových pozic. Plynulým přechodem z pozice do pozice vytváříme prostor pro harmonii a naše pozornost se obrací směrem dovnitř, k vlastnímu nitru. Prožitkem v přítomném okamžiku následně dochází k tzv. dosažení meditace v pohybu. Jin jóga naopak nabízí ztišení a zastavení se pomocí delších výdrží v pozicích, které působí až terapeuticky. Jinová jóga, které se s oblibou říká také jóga kostí, jde do hloubky přes svaly, k pojivovým tkáním až ke kostem. Její účinky na nás a na naši flexibilitu těla jsou trvalejší. Spojením těchto dvou stylů dosáhneme dokonalého propojení dvou polarit - Jin a Jang (klidu a dynamiky), které sídlí v každém z nás.
Naším záměrem je naučit vás oba styly, jak Vinjásu tak Jin jógu v takovém rozsahu, abyste je byli schopni samostatně praktikovat a plně vyučovat. Během našeho tréninku se budeme věnovat z 60 % Vinjáse a ve zbylých 40 % Jin józe.
V ceně kurzu od nás dostanete studijní materiály, dva certifikáty a drobné občerstvení. Po celou dobu průběhu kurzu je vám k dispozici zázemí DO YOGA studia, které je plně vybaveno veškerými pomůckami tak, abyste nic dalšího ke svému postupnému vzdělávání nepotřebovali.
K úspěšnému ukončení kurzu je potřeba splnit docházku na 80 % a úspěšné dokončení závěrečné zkoušky na 85 %.
Naše škola má udělenou akreditaci Ministerstvem školství a současně certifikaci celosvětově uznávanou organizací Yoga Alliance. Díky tomu máte na výběr hned z několika možností. MŠMT certifikace vás opravňuje k podnikání v oblasti jógy na základě živnostenského oprávnění. Zatímco Yoga Alliance (dále YA) je platná všude ve světě. U YA se nepotřebujete prokazovat ničím jiným a můžete učit kdekoliv a kdykoliv zrovna budete chtít. Výhodou YA certifikace je například možnost pořádání jógových pobytů a workshopů po celém světě.
V zemích, kde je Yoga Alliance certifikát uznáván. Dnes se jedná o celosvětově uznávanou organizaci, ale vždy je potřeba se první ujistit, že ji daná země akceptuje. S Yoga Alliance certifikací můžete pokračovat v dalším vzdělávání formou 300 hodinových RYT kurzů pořádaných po celém světě a získat tak 500 hodin pokročilého vzdělání nebo nástavbovými YACEP kurzy. Účastí na dalších kurzech prohloubíte svou znalost v józe, která jedním kurzem nekončí.
Přihlásit se na kurz můžete pomocí formuláře níže. My se vám ozveme nazpět s dalšími informacemi a potvrzením vaší účasti na kurzu. Součástí potvrzení vašeho místa na kurzu je úhrada zálohy ve výši 30 % z celkové částky ceny kurzu. Pro využití Early Bird ceny je potřeba uhradit celou částku nejpozději do 1. 8. 2024.

Máme řešení i pro případ, že se z nenadálých důvodů nemůžete kurzu zúčastnit. Prosíme, podrobně si přečtěte Podmínky pro vrácení peněz. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Myslíme na životní prostředí a přírodu. Jsme partnery projektu Sázíme Česko. Přihlášením na kurz se stanete jeho součástí a za každého z vás se vysadí nový strom.
Proč zrovna projekt Sázíme Česko?
Stromy tvoří to, čemu říkáme příroda. Poskytují domov zvířatům a zadržují vodu v krajině. Pomáhají bojovat s klimatickou změnou a dělají náš domov krásnější.
Přihlášení na kurz / Napište nám

    Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.
    Najdete nás na adrese Nádražní 1248/16, Ostrava 702 00. V případě dotazů nám volejte na +420 739 676 898 nebo pište na yoga@doyoga.cz.

    © 2024 – Web, UX & marketing vytvořil Adam Pražan.

    crosschevron-down
    linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram